LOGO PANAKROTIRIAKOS

Greek Bulgarian English French German Italian Romanian Russian

23

Μαρ 2015

ΕΘΚ-Γρανίτης 3-1bΑκόμη μια πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η ομάδα μας απέναντι στον Κρητικό Αστ. (που διεκδικεί την άνοδο στην Α' Κατηγορία) για την 22η αγωνιστική του πρωταθλήματος Β' κατηγορίας της ΕΠΣ Χανίων, πιστοποιώντας την ανοδική της πορεία, ωστόσο δεν κατάφερε να πάρει θετικό αποτέλεσμα και ηττήθηκε δύσκολα με 2-1.

Η ομάδα μας βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 25', όμως χάρη στην εντυπωσιακή απόκρουση στο 32' του Κουρομιχελάκη σε εκτέλεση φάουλ, αλλά και το εκπλητικό σουτ του Μπικάκη στο 38' ισοφάρισε σε 1-1 που ήταν το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πήραν και πάλι το προβάδισμα στο 50' με σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή. Οι ποδοσφαιριστές μας προσπάθησαν και έχασαν ευκαιρίες για να φέρουν το παιχνίδι στα ίσια, χωρίς όμως να πετύχουν κάποιο τέρμα.

Ένωση Θύελλα Καμίνια: Κουρομιχελάκης, Σουλτάνος, Σηφάκης, Τζιγκουνάκης, Μπικάκης, Γαβαλάς (55' Λειβαδιτάκης), Μπουραΐμης, Τσαρτσίου (85' Μουσουράκης), Κελάκης (77' Πακτίτης), Ανδρεαδάκης Π., Μιχελάκης.